• Topkapı Ticaret Merkezi,
    Cevizlibağ / Zeytinburnu

3D Zemin Kaplama

3D zemin kaplama dekorasyonda yeni bir dönem olarak kabul edilebilir. Çünkü bu yöntemle evinizin herhangi bir yerinin zeminini dilediğiniz bir fotoğrafla süslemeniz mümkündür. Hareketli, derinlikli ve birbirinden güzel desenlerle renklenen evleriniz bu yöntemle çok daha şık ve modern bir görünüm kazanır. Baktıkça içinizin açılacağı ve zevk alacağınız modeller arasından beğendiğiniz bir tanesini seçebilir ve birdenbire evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

3D Zemin Kaplama Fiyatları

3D zemin kaplama hemen her türlü zevke göre bir model uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca hemen her türlü bütçeye göre bir model de bulunur. Siz hangi boyutta isterseniz o şekilde bir kaplama yapılması mümkündür. Özel bir malzeme olması nedeniyle maliyeti diğerlerine göre biraz yüksek olsa da siz de kendinize göre bir 3D zemin kaplama yaptırabilirsiniz. Mekanınızın yeşillikler içinde ve huzurlu bir orman havasına bürünmesini ister misiniz? Ya da mavi bir denizin ortasındaymış gibi bir havaya bürünmesini? 3D yer kaplama yöntemiyle hemen her türlü model yapılabilir. İstediğiniz her türlü manzara zemini süsleyebilir. 3D Zemin kaplama fiyatları m2 göre değişkenlik göstermektedir.

3D Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu uygulamanın yapılması için işinde uzman olan ve deneyimli kişilerle görüşülmelidir. Uygulamanın uzun yıllar dayanıklı olması için deneyim ve uzmanlık önemlidir. İşlemler başlamadan önce zeminle ilgili bir araştırma yapılır ve zeminin özellikleri tespit edilir. Zemindeki düzensizlik ve çatlaklar giderilmelidir. Zemin hazırlandıktan sonra ne kadar epoksi zemin kaplama malzemesinin kullanılacağı belirlenir. Bu şekilde ortalama bir fiyat tespiti yapılır. Daha sonra uygulamaya geçmeden önce en kaliteli ve garantili bir malzeme seçilmesi de önemlidir. Ayrıca istediğiniz desen ya da logo seçiminde ve uygulama sonucunun nasıl olacağı konusunda yapacak olan ustanın görüşleri de dikkate alınmalıdır. Siz açıkça nasıl bir uygulama istediğinizi belirtirseniz sonuç daha başarılı olur.

Üç Boyutlu Zemin Kaplama Avantajları

3D zemin kaplamanın en önemli avantajlarından birisi de yıpranmalara karşı dayanıklı olmasıdır. Her ne kadar uygulanması basit bir yöntem olsa da eğer böyle bir kaplama yaptırmaya karar verirseniz kesinlikle uygulamada uzman birisinden yardım almalısınız. Bilindiği gibi hemen her türlü mekânda en çok kirlenen ve yıpranan yerlerden birisi de zeminlerdir. 3D zemin kaplama yöntemi bu açıdan size büyük kolaylık sağlar. Oldukça uygun bir fiyata birdenbire bambaşka bir görünüm kazanacak olan mekânınız çok daha iç açıcı ve ferah bir yere dönüşür. Ayrıca bu yöntem uzun yıllar dayanabilir. Gerekli şartlar sağlandığında ve olması gerektiği gibi uygulandığında oldukça uzun ömürlüdür.

3D Zemin Kaplama Çeşitleri ve Örnekleri

3D zemin kaplamanın dikkat çekici olmasının nedeni öncelikle mekâna derinlik kazandırmasıdır. Üç boyutlu ve derinlik bir kaplama yöntemi olması nedeniyle girdiği her mekânı açar ve daha ferah gösterir. Bu yöntemle kaplanan zemin modellerine bir göz atacak olursanız birbirinden güzel resimler sizi etkileyecektir. Bu resim ya da desenlerden dilediğiniz gibi bir seçim yapabilir ve bulunduğunuz mekânın görüntüsünü tamamen değiştirebilirsiniz.

3D Zemin Nerelerde Kullanılır?

3D zemin kaplama suya ve aşınmalara karşı dayanıklı bir malzemedir. Bu kaplamanın en üst tabakası suya o kadar dayanıklıdır ki pek çok havuzda da bu zemin kaplaması uygulanır. Kaplamada yer alan en üst tabaka aynı zamanda hemen her türlü dış etkene dayanıklıdır. Ayrıca bu tabaka zeminin çok daha aydınlık ve canlı renklerde görünmesini sağlar. 3D kaplama malzemesi bulunduğu yeri çok daha parlak ve derinlikli gösterir. Mekânın daha geniş ve ferah görünmesine katkıda bulunur. Bu açıdan en kullanışlı ve gösterişli dekorasyon malzemelerinden ve yöntemlerinden birisidir.

3D Kaplama Malzemeleri Seçimi

3D kaplama malzemesi seçimi yaparken çok geniş bir seçenek ağı mevcuttur. İstediğiniz hemen her türlü resim, desen, yazı ya da logo istediğiniz her renkte uygulanabilir. Uygulamaya karar verirseniz yapılan uygulamalara göz atıp aralarından bir seçim yapabilirsiniz. Mutlaka zevkinize göre bir model bulabilirsiniz. Malzemenin kalitesi dayanıklılığını ve daha sağlıklı olmasını belirler. O yüzden seçim yaparken mutlaka uzman ve garantili ürünler kullanan bir firma ve işinde deneyim kazanmış ustalarla çalışmalısınız. Bu durum sizin zemin kaplamanızın çok daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlar.

İşlevsel ve Kullanışlı

3 boyutlu  zemin kaplama , en önemli avantajı bir kere uygulandıktan sonra aşınma yapmadan uzun bir süre kullanılabilmesidir. Herhangi bir akma, kokma, rutubet ya da yanma riski taşımaz. Üstelik koku yaymaz ve alerjik bir sorun yaratmaz. Temizlemesi oldukça rahat olduğu için çok kullanışlıdır. Uzun bir süre tertemiz kullanılabilir. Avantajları çok sayıda olmasına rağmen fiyatı herkesin karşılayabileceği bir düzeyde kabul edilir. Kaliteli ve özel bir malzemedir ve kullanan herkes memnundur. Özellikle havuz diplerinde tercih edilen bu kaplama son derece şık ve göz alıcı görünür. Evlerde banyo ve mutfak zeminleri için de tercih edilebilir. Bu uygulama sayesinde banyo ve mutfağınız olduğundan çok daha geniş görünür. Parlak ve dikkat çekici bir zemine sahip olur. Eğer eviniz için modern ve farklı uygulamaları denemek isterseniz bu uygulama tam size göredir. Böyle bir zemin kaplamasına karar verince istediğiniz desen, uygulama ve nasıl yapılacağı konusunda da işlemi yapacak olan ustalara danışabilirsiniz.

Temizlemesi Kolay ve Hijyenik

3D zemin kaplamasının en önemli özelliği temizlemesinin çok kolay olmasıdır. Bu da evlerde aranan en önemli kolaylıklardan birisidir. Ayrıca bu yöntem ofislerde ve farklı mekanlarda da kullanılabilir. Dilediğiniz her boyutta uygulanabilecek olan bu kaplama oldukça ekonomik dekorasyon yöntemlerinden birisidir. Mağazalarda da çokça tercih edilen bu yöntem dekorasyonda yenilik arayanlar için çok estetik bir seçenektir. Bu kaplamanın en önemli özelliği dikkat çekici olması ve göz doldurmasıdır.