• Topkapı Ticaret Merkezi,
    Cevizlibağ / Zeytinburnu

Epoksi Poliüretan

Polyurea zemin kaplama son teknoloji ürünü bir uygulamadır. Spreyle uygulanan bu yöntem ortaya inanılmaz dayanıklı bir zemin çıkarır. Suya karşı dayanıklılığı tam olan bu sistemle kaplanan zeminler son derece dekoratif ve kusursuz görünür. Bu sistemin diğerlerinden en önemli farkı serilerek uygulanmamasıdır. Serilerek uygulanan diğer sistemlerde ortaya çıkan bariz hatalar vardır. Bunlar ek yerlerinin yanlış yapılması, derz ve bindirme yerlerinde yapılan hatalardır. Ek yeri ya da bindirme yeri olmayan ve sadece spreyin püskürtülmesi ile uygulanan bu sistemle girintili çıkıntılı olan ve pürüzlü yerler kusursuz bir şekilde kaplanır. Sererek yapılan sistemlerdeki hesaplamalara ve detaylara gerek duyulmaz.

Epoksi Kaplama ve Polyurea Farkı
Polyurea zemin kaplamasının diğer kaplamalardan ve epoksi kaplamadan önemli bir farkı vardır. Öncelikle bu sistemin yapışma gücü çok daha fazladır. Bu da sadece spreyin uygulanması sayesinde gerçekleşir. Polyurea zemin kaplamaları epoksi kaplamalardan çok daha dayanıklıdır. Yırtılma olasılığı çok daha azdır ve esnekliği epoksi zemin kaplama kaplamalara göre çok daha fazladır. Her türlü bitki kimyasallarına ve bitki köklerine karşı son dayanıklılığı da çok yüksektir. Uygulanması çok daha rahat ve çok daha hızlı yapılabilir. Uygulama biter bitmez, polyurea coating ile kaplanan zemin kullanıma açılabilir.

Polyurea Kaplama Fiyatları ve Önemli Avantajları
Polyurea kaplamanın avantajlarından birisi çok hızlı bir şekilde temizlenebilir ve hijyenik olmasıdır. Çok hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabilmesinin yanında geleneksel sistemlerden farklı olarak bu kaplamanın başarılı olması çok daha kolaydır. Dayanıklılığı çok yüksek olan bu sistemle kaplanan zemin kesinlikle solmaz ya da yıpranmaz. Her türlü darbeden ve güneş ışığından etkilenmez. Bütün kimyasallara karşı dayanıklılığı tamdır ve su geçirmeme konusunda yüzde yüzlük bir garanti sağlar. Açıkçası polyurea ile kaplanan zeminlerde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bu yüzden bu tarz kesin bir çözüm gerektiren yerlerde bu sistemin kullanılması gereklidir. Polyurea fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Polyurea Kaplama Nerelerde Kullanılır?
Bazı sanayi dalları kimyasallara daha açık olduğundan dolayı onların tesislerinde polyurea zemin kaplama tercih edilir. Tekstil, kimya, gıda ve ilaç sanayisiyle ilgili çalışan her yerde polyurea kaplama tercih edilir. Çünkü zeminin kimyasallardan etkilenmemesi ve garantili bir malzemeden yapılması gerekir. Polyurea zemin kaliteli ve garantili olan ve yüzde yüz saf olan polyurea malzemesinin püskürtülmesi ile elde edilir. Uygulama yapılacağı zaman iyi ve işinde yetkin olan bir firma tercih edilmelidir. Kesin sonuç almak için buna dikkat edilmesi şarttır. Bunun dışında yüksek dayanıklılığı sayesinde bazı yalıtımlarda da polyurea kullanılır. Mesela teras ve çatı yalıtımı, havuzların suya karşı yalıtımı bu sistemle çok daha başarılı bir şekilde yapılır. Ayrıca kaplama malzemesi olarak da polyurea kullanılır. Otomotiv sanayisinde araçların kasalarının kaplaması, otopark zeminlerinin kaplaması, servis alanı gibi yerlerin kaplaması, depo ve uçak hangarı zeminlerinin kaplaması da polyurea ile yapılır. Hayvan barınaklarının zemininde de polyurea kaplaması kullanılır. Bütün bu yerlerde görDüğünüz pürüzsüz, son derece şık ve kusursuz görünümü sağlayan malzemenin adı polyureadır.

Otopark Zeminleri
Bazı zeminler diğerlerinden daha ağır bir yükü kaldırmak durumundadır. Otopark zeminleri polyurea kaplamanın en çok kullanıldığı yerlerden birisidir. Üzerlerinde sürekli ağır araçların bulunduğu bu zeminlerin çok dayanıklı olması gereklidir. Herhangi bir riskin yaşanmaması ve tadilat masraflarının çok yüksek olmaması için bu zeminlerin mutlaka polyurea ile kaplanması gerekir. Bu şekilde kusursuz bir kaplama ve izolasyon gerektiren tüm yerlerde polyurea en doğru tercihtir. Çatıların ve hemen her türlü yerin izolasyonunda da sıklıkla tercih edilir. Güneş ışığı, su, her türlü kimyasal ve güçlü maddeye karşı polyureanın tam olarak garantisi vardır. Bunlardan kesinlikle etkilenmeyeceği için en iyi çözümdür.

Polyurea Uygulanması
Polyurea zemin kaplama diğer kaplama malzemelerinden çok farklıdır. Uygulaması sadece sprey kullanılarak yapılır. Herhangi bir şekilde zemine sererek bir yerleştirme yapmaya gerek yoktur. Bu da pek çok uygulama hatasının ortadan kalkması demektir. Diğer zemin kaplamalarında gerekli olan pek çok hesaplama bu sitemde gerekmez. Ama tabi ki polyurea ile kaplama yapmak da uzmanlık ve özen gerektiren bir konudur. Eğer böyle bir uygulamaya karar verirseniz bu konuda yetkin bir firma ve ustalarla görüşmek zorundasınız. Hem saf polyurea malzemesini kullanan hem de uygulama konusunda uzman olan ustaların çalıştığı bir firma ile görüşmelisiniz.

Pürüzlü ve Sorunlu Yerler
Polyurea zemin kaplama hemen her türlü zemine uygulanabilen bir yöntemidir. Alttaki zeminin düz olması gerekmez, pürüzlü ve engebeli zeminlerde de bu yöntem kullanılabilir. Herhangi bir ekleme ve derz arası gibi bir sorun yaşanmaz. Böyle zeminler için polyurea en iyi seçenektir. Bu konuda geliştirilen en son teknolojiye uygun olan yöntemdir. Yüzde yüz geçirmezlik ve dayanıklılık gerektiren her yerde bu yöntem kullanılabilir. Böyle bir ihtiyaç varsa kesin bir çözüm olarak polyurea kaplama uygulanır.

En Dayanıklı Kaplama ve İzolasyon Yöntemi
Otopark ve uçak hangar zeminleri gibi en ağır yüklerle karşılaşmak zorunda olan her yerde polyurea tercih edilir. Böyle zeminlerde risk almamak gereklidir. Çünkü yaşanabilecek olan en ufak sorun ve arızalarda zeminin hasar görmemesi gerekir. Hem tadilat masrafı hem de güvenlik için bu konuda bir risk alınamaz ve en iyi malzemenin kullanılması gerekir. Bu tarz yerlerde sudan ve herhangi bir maddeden etkilenmeyen bir zemin gereklidir. Böyle bir zemini sağlamak için en iyi yöntem saf polyurea spreyinin püskürtülerek zeminin düz, güvenli ve dayanıklı bir hale getirilmesidir. Bu yüzden özellikle böyle yerlerde polyurea zemin kaplaması en iyi yöntemdir. Çünkü hem dekoratif bir görünüm hem de yüzde yüz dayanıklılık sağlar.

Epoksi Poliüretan
Poliüretan zemin kaplama sistemleri, çift komponentli, tek bir parçadan oluşan, kimyasal maddelere ve suya dayanıklı bir zemin kaplama sistemidir. Poliüretan zemin kaplama sistemleri parlak olup istenildiğin takdirde mat veya yarı mat olarak imal edilip uygulanabilir. Malzeme uygulandıktan ancak 7 gün sonra istenilen kimyasal mukavemete ve mekanik dayanıma ulaşabilir.

epoksi ve poliüretan malzeme işbirliği çoğu uygulamada başarı ile sonuç vermiş westpo kimya
 poliüretanın uygulanabileceği tüm uygulamalarda uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.